25. července 2022 – Skupina DIC, která vyrábí diamantové šperky, nabízí investiční kameny a nedaleko Dubaje chce stavět luxusní hotelový komplex, má potíže. Majitelům jejích dluhopisů píše, že jim jejich peníze nemůže vrátit. Má je údajně vázané v projektech, jejichž realizaci pozdržel covid. „Projekty jsou výdělečné, jen kvůli pandemii nabraly až tříleté zpoždění. Až se rozběhnou, svoje závazky splníme,“ uklidňuje věřitele v dopise majitel DIC Luboš Říha. „Výmluva“, tvrdí experti na firemní dluhopisy, „firma svaluje chybný byznys model na virus.“

Na kauzu upozornil server Peníze.cz, na jehož redakci se obrátili dva nespokojení věřitelé firmy DIC. Na začátku letošního července měli investoři do dluhopisů společnosti DIC dostat investované peníze zpět. Vyplacen jim ale byl pouze výnos, píše server Peníze.cz s odkazem na své zdroje. A k tomu dopis, ve kterém majitel DIC Říha píše, že firma jim nyní nedokáže jistinu vrátit. Problémy přitom svaluje na covid.

„Celá pandemie a především opakované lockdowny zásadním způsobem narušily plánované projekty a celé cash-flow. Hlavní problém je v pozdržení, které se teď snažíme dohnat. Není potíž v tom, že by naše projekty nebyly životaschopné. Jde jen o to, že se vše o dva až tři roky pozdrželo. Proto i my budeme schopni splnit svoje závazky se zpožděním ,“ cituje z dopisu server.

Celý článek si můžete přečíst zde