bb6

Další neuvěřitelný příběh o tom, jak si společnost se základním jměním 1 Kč řekne lidem o 8 milionů korun na svoji pochybnou činnost! Podvodník Miroslav Jirsa, který stojí i za společností Petlas nebo za zkrachovalou cestovní kanceláří Kvaizbo, nabízí lákavý úrok 9 %. Rozhodně se ale od této investice držte co nejdál!

Společnost Grand Koil nevložila do obchodního rejstříku jedinou účetní závěrku nebo výroční zprávu. Jednatel společnosti Miroslav Jirsa spoléhá na to, že investoři uvěří jeho pohádkám, které uvádí na internetových stránkách vytvořených za účelem emise dluhopisů. Uvádí na nich, že chce peníze použít na dovoz a distribuci vysoce kvalitních matrací. Firma ale nemá žádné internetové stránky, které by se této činnosti týkaly!

Před investicí do těchto prašivých dluhopisů ostatně na serveru Investujeme.cz varuje ekonom Petr Zámečník: Zhodnocení dluhopisů ve výši 9 či 10 % je vysoké, ale nemusí být přehnané. V tomto případě ale zdaleka nevyvažuje riziko, které je s investicí spojeno. Je zde vysoká pravděpodobnost, že se jedná o podvod na principu Ponziho schématu a v takovém případě není žádné zhodnocení dost vysoké. Společnost jsme obeslali s dotazy, ale bohužel jsme dosud neobdrželi žádnou odpověď, kromě jediné automatické.

Pochopitelné jsou i rozhořčené reakce občanů, kteří neprokoukli tento podvod finančních šmejdů a do  dluhopisů investovali.

Dne 20. 6. 2018 jsem podal na M. Jirsu trestní oznámení – neuvěřitelná drzost, ještě i teď, kdy píši tuto zprávu, mohu nakupovat jejich, jeho virtuální dluhopisy, neuvěřitelné co má ten člověk za náturu,“ píše na web Investujeme.cz pan Josef.

Společnost Grand Koil bohužel není zdaleka jediná, která chce z lidí pouze vytahat jejich úspory, a pak s nimi nenávratně zmizet. Poradit vám můžeme jediné, držte se od těchto pochybných investic co nejdál. Své peníze svěřte pouze firmám, kterým věříte, a které mají na trhu dostatečnou reputaci. O každé investici se poraďte s odborníkem!

Další užitečné informace najdete například zde:

rizikovedluhopisy.cz

Odebírat Newsletter