19. listopadu 2021 – Městský soud v Praze zamítl další návrh na předběžné opatření, kterým chtěl insolvenční správce Jaroslav Brož zablokovat 160 milionů korun z majetku společnosti Bohemia Energy ve prospěch podnikatele Tomáše Bárty.  Peníze budou určeny na vrácení přeplatků za energie klientům firmy, která v říjnu ukončila činnost. Soud již dříve zamítl Brožův požadavek na zablokování 800 milionů korun.

„Účelové jednání v podobě opakovaného podávání neopodstatněných návrhů na zablokování peněz Bohemia Energy potvrzuje to, co naše společnost tvrdí dlouhodobě, tedy že se jedná o šikanózní jednání, jehož cílem je poškodit nejen samotnou společnost Bohemia Energy, ale i její bývalé zákazníky, pro jejichž přeplatky jsou peníze firmy určeny,“ uvedla Hana Novotná, mluvčí Bohemia Energy.

Insolvenční správce Jaroslav Brož podle názoru firmy hájí zájmy podnikatele a majitele skupiny Credit One Petra Bujnocha, která se zabývá vymáháním pohledávek. Bárta se v minulosti přel s Bohemia Energy o údajný desetinový podíl ve společnosti. Po krachu jeho skupiny EMTC se stal předsedou věřitelského výboru právě Bujnoch, který je Bártovým největším věřitelem. Ten si z celkových pohledávek za asi 1,8 miliardy korun nárokuje téměř tři čtvrtě miliardy. Právě do takové výše se kvůli nejrůznějším smluvním pokutám a úrokům vyšplhala původní půjčka za necelých 150 milionů korun, kterou Bujnoch Bártovi poskytnul v letech 2013 až 2019.

Celý článek si můžete přečíst zde